Od bardzo dawna wiadomo, że marihuana prawdopodobnie może być z dużą pewnością stosowana także w medycynie. W leczeniu których problemów zdrowotnych pokazywała się najbardziej pomocna? Konopi wolno używać w zaleczeniu jaskry oczu, wielu przeróżnych odmian padaczki, także stwardnienia rozsianego, porażenia połowicznego także czterokończynowego, i też AIDS.

Zaś w rodzaju osób chorych (przeczytaj także o > transport chorych) na aids będą one w szczególności pomocnicze w leczeniu utracenia apetytu, lub tak zwanego. „syndromu spadku wagi”. Od wielu lat jest pewne, że marihuana jest też bardzo pomocna w zmniejszaniu bólów, między innymi pewnych bólów chronicznych. Należy jednak zaznaczyć, że sprawdza się ona w przypadku niektórych przypadłościach bólu, ale nie tych wszystkich. Marihuana oraz nasiona od marihuany.

Zapewni ona bardzo dużą ulgę wszystkim pacjentom chorym na raka, ludziom cierpiącym bardzo na różne schorzenia natury neurologicznej i osobom, jakim to często przytrafiają się ciągłe migreny – szczególnie osobom, u których to pokazuje się zwana. aura, czyli zespół zaburzeń poprzedzających ból migrenowy.

Osoby te zawsze mogą sięgnąć po tę marihuanę, tak aby zapobiec pokazaniu się bólu migrenowego, zaś kiedy już się pokaże, mogą za pomocą marihuany złagodzić odczuwane przez siebie samego różne symptomy.

W Osler w ostatniej edycji swojego podręcznika twierdzi bezpośrednio, że marihuana będzie takim najlepszym lekiem na migrenę. Marihuana jest podobnie bardzo pomocna w leczeniu różnych chorób reumatycznych, tj choróbsko zwyrodnieniowa stawów lub sztywniejące zapalenie stawów od kręgosłupa. Znajdzie też zastosowanie w wyleczeniu łuszczycy. Świetnie łagodzi takie objawy zespołów napięcia przed miesiączką , skurczów menstruacyjnych również bólów związanych z porodem.